جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با حضور سیروس صابری مشاور رئیس و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد. 1400/06/12


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با حضور سیروس صابری مشاور رئیس و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد و محمد وارعی رئیس واحد سقز به ارائه گزارشی جامع از این واحد دانشگاهی پرداخت.
 
وی بیان کرد: در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، عمرانی، اداری و مالی، این واحد دانشگاهی در ایام کرونا و قبل از آن تمام اهتمام خود را برای رضایت دانشجویان و کمک به توسعه شهرستان، استان و کشور به‌کار بسته است.

 
 
وارعی با تأکید بر توسعه آموزش به‌صورت آنلاین در سامانه مربوطه و برگزاری منظم امتحانات افزود: این دانشگاه در حوزه‌های مختلف همطراز با سایر دانشگاه‌ها توانسته در راستای دستورالعمل‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و .. سازمان مرکزی عمل کند.

 
 
رئیس واحد سقز ادامه داد: کسب رتبه برتر پایان‌نامه فرزانه دانشیار در رشته تربیت‌بدنی در مقطع کارشناسی ارشد در جشنواره فرهیختگان، در دست احداث بودن تاسیس مدرسه عالی گیاهان دارویی، انتشار فصلنامه‌های علمی دانشجویی، فعال‌سازی کمیته نشریات، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی متعدد با هدف علم‌آموزی و کسب درآمد غیرشهریه‌ای، انعقاد تفاهم‌نامه جدید با سه اداره در سطح شهرستان، چاپ و تألیف دو کتاب توسط اعضای هیئت‌علمی این واحد دانشگاهی، ارائه و چاپ ۲۵ مقاله علمی پژوهشی در نشریات معتبر داخلی و خارجی، سرمایه‌گذاری ایده تبدیل به محصول شده در مرکز رشد واحد باعنوان «آبروهای بتنی پیش‌ساخته»، ایجاد پایگاه تجمیعی واکسینایون کووید ۱۹ و برگزاری کارگاه‌های متعدد فرهنگی، کرسی‌های آزاداندیشی و غیره از جمله اقدامات انجام شده در این دانشگاه است.

 
 
کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای از طریق فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان
 
جهانشیر امینی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان رشد در حوزه‌های پژوهشی فرهنگی و آموزشی واحد سقز را مایه خرسندی دانست و بیان کرد: این امر نشان از تلاش مضاعف مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز است.

 
 
وی تأکید کرد: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و تغییر شیوه‌های آموزش و... ضروری است دانشگاه زمینه مناسب برای رفع مشکلات آموزش مجازی را مهیا کند و برگزاری جلسات منظم میان معاونان واحدهای دانشگاهی در سطح کشور می‌تواند کمک شایانی به این موضوع کند.

 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان برکسب درآمد غیرشهریه‌ای از طریق فعالیت‌های پژوهشی و دانش‌بنیان در دانشگاه تأکید و بیان کرد: ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای و رشته‌های مهارتی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، اجرایی کردن طرح‌های برون‌دانشگاهی، استفاده از پتانسیل‌های کارگاهی و آزمایشگاهی و ایجاد بستر مناسب در راستای جذب سرمایه‌گذار برای اجرایی کردن ایده‌های دانش‌بینیان در مرکز رشد از مهم‌ترین راه‌های کسب درآمد غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی است که مدیران بایستی توجه وافری به آن داشته باشند.

 
 
خدمت‌رسانی حراست برای تسهیل امور
سیروس صابری مشاور رئیس و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی هم مطرح کرد: توسعه دانشگاه آزاد اسلامی نشان از ماهیت مناسب علمی و ظرفیت‌های موجود نیروی انسانی، امکانات علمی- پژوهشی ، فرهنگی و غیره این دانشگاه دارد.
 
وی تأکید کرد: مشکلات در زمینه‌های مختلفی در دانشگاه وجود دارد؛ اما حضور نیروهای انسانی مجرب و متعهد و جوان و باانگیزه توانسته که این مشکلات را تا حد زیادی برطرف کند و دانشگاه در مسیر پیشرفت هرچه بیشتر قرار دارد.
 
صابری افزود: با توجه به بازدید انجام شده از دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز؛ این واحد سیر پیشرفت را طی کرده و در آینده نزدیک می‌تواند یکی از توانمندترین واحدهای دانشگاهی تبدیل شود و ارتقای علمی و فرهنگی این واحد نشان از تلاش و همدلی اعضای این دانشگاه دارد.
 
رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: حراست در واقع برای تسهیل امور خدمت‌رسانی می‌کنند و پیگیری مطالبات کارکنان دانشگاه از اهم ماموریت‌های این حوزه است.
 
به گزارش آنا، در پایان جلسه مسئول حراست دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت همراه بازدیدی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز انجام دادند.

طبقه بندی خبری:
عمومی